Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Solidna podstawa

Blog:  elsa2
Data dodania: 2022-07-04
wyślij wiadomość

Dzień dobry w poniedziałek!

Od kilku dni mamy gotowy poziom zero. Czekamy aż beton zyska swoją wytrzymałość i będziemy mogli stawiać mury. Ach, zapomniałabym! Oczywiście czekamy jeszcze na ekipę! Jestem bardzo zadowolona z chłopaków, lubię ich, nie robią żadnych problemów, są pracowici. Tylko trzeba na nich długo czekać... :) Nabrali robót i jeżdżą z budowy na budowę. Też tak macie?

Budowa miała rozpocząć się po weekendzie majowym, ale przez wydłużony czas oczekiwania na ekipę zaczęła się miesiąc później.

Oto kilka zdjęć, jak zmieniała się nasza budowa z każdym małym etapem prac:


DZIEŃ 1

6. czerwca przyjechała koparka. Został ściągnięty humus.

DZIEŃ 2

Wykop na odpowiednią głębokość.

DZIEŃ 3

Wykop pod ławy fundamentowe, kręcenie zbrojenia, zalanie betonem. Czy wiedzieliście, że pod zbrojenie kładzie się kostki brukowe? (kostka, absolutnie cegła). Dla mnie to była ciekawostka, o której nie miałam pojęcia :)

Kolejne kilka dni podlewaliśmy ławy oraz zwieźliśmy materiały na następny etap.


DZIEŃ 4

Chłopaki wymalowali ławy dysperbitem, położyli papę i wymurowali ścianę fundamentową z bloczków betonowych odpowiednio w części mieszkalnej wyżej, w garażu i pomieszczeniu gospodarczym niżej (garaż jest 32cm poniżej poziomu parteru).

DZIEŃ 5

Ekipa podrzuciła na budowę dwóch chłopaków, którzy pomalowali ścianę fundamentową dysperbitem.

DZIEŃ 6

Koparka zasypała wykop, mniej więcej wyrównała teren wokół budowy. W tym czasie ekipa ociepliła ścianę fundamentową styrodurem, obiła folią kubełkową, kręciła zbrojenie na wieniec i za pomocą zagęszczarki ubiła ziemię. Oprócz wykorzystania piachu z wykopu zamówiliśmy jedną czteroośkę, około 15 kubików żółtego piachu.

DZIEŃ 7

Chłopaki wkopali rury od kanalizacji (do tego momentu mieliśmy czas aby wprowadzić zmiany - zdecydowaliśmy się na zmianę układu toalety i dodanie prysznica, dzięki czemu później hydraulik nie będzie musiał nic przerabiać), ponownie zagęścili piach, ułożyli zbrojenie (wieniec + zbrojenie pod chudziaka), a na koniec wszystko zostało pięknie zalane betonem.



Ostatni dzień nie był łaskawy dla naszego portfela. Rozliczyliśmy się z koparkowym, zapłaciliśmy za beton i ekipie za ukończenie I etapu. W bankomacie, z którego korzystaliśmy, zabrakło większych nominałów :)

Teraz czas na zsumowanie wydatków. A wy już podliczyliście swój stan zero? Czy wolicie nie wiedzieć? :D


ELSA 2

Blog:  elsa2
Data dodania: 2022-06-27
wyślij wiadomość

Cześć!

Jestem Gabriela i marzę o własnym domu i świętym spokoju. Ale zacznijmy od początku... Słuchajcie, kiedy już znalazłam odpowiadający mi projekt domu, szukałam jego realizacji. Nie było łatwo, bo jest aż 5 wersji projektu, do tego odbicia lustrzane lub wprowadzone przez kogoś zmiany, że ciężko było się połapać co i gdzie. Nie wspominając o tym, że moja wiedza na temat budowy domu była zerowa... A teraz bez problemu mogłabym załatwiać za kogoś potrzebne papierki, hehe. Dlatego postanowiłam, że podzielę się z wami moją budową. Jeżeli tylko będziecie zainteresowani.

Projekt Elsa II z pracowni Dobre Domy postanie na 21 arach pod lasem. Szum drzew i śpiew ptaków, czego chcieć więcej w swoim wymarzonym azylu? Budowa znajduje się w woj. podkarpackim i pieczę nad nią sprawuję razem z mężem.

Jeśli chodzi o zmiany w projekcie (na razie omówię sam parter), planujemy następujące:

- rezygnacja ze ścianki w wiatrołapie

- rezygnacja ze spiżarki

- delikatne poszerzenie toalety na dole

- powiększenie okna w kuchni o jeden pustak w górę

- zabudowanie ścianką mebli w kuchni (po prawej stronie)

- rezygnacja z kominka lub zamiana na tzw. kozę




UWAGA, zmiany na rzucie zostały naniesione "na oko" na potrzeby zwizualizowania jak będą wyglądały :)


Obecnie jesteśmy na etapie ściany fundamentowej, co opiszę w kolejnym wpisie. Trzymajcie się, pa !


5Komentarze
Data dodania: 2022-06-27 20:54:59
Lokalizacja więc wymarzona, życzę powodzenia!
odpowiedz
Data dodania: 2022-06-28 13:15:03
nie chcecie chociaz pokoiku na dole?
ja przymierzam sie do projektu tez z poddaszem, nie chcecie pokoiku na dole? jaka macie rodzine? Wszystkiego dobrego na nowej drodze zycia :)
odpowiedz
elsa2  
Data dodania: 2022-07-04 11:25:30
Przez chwilę rozważaliśmy opcję z pokojem na dole, ale po wszystkich za i przeciw wybraliśmy dom, gdzie na dole będzie tylko strefa dzienna, a na górze sypialnie. Mam nadzieję, że nie będziemy żałować, chociaż już widzę bieganie z zabawkami góra-dół jak kiedyś pojawi się dziecko :D
odpowiedz
Odpowiedź do tomek001
Data dodania: 2022-07-02 22:12:20
Projekt bardzo fajny, aż sobie kuknelam w necie na poddasze. Natomiast dla mnie ten salon jest bardzo mały. Nie możecie powiększyć go o to wcięcie na taras? Nie dość, że mniej załaman na elewacji, to salon zrobi się na prawdę fajny i przestronny.
odpowiedz
elsa2  
Data dodania: 2022-07-04 11:33:12
Chciałam mieć część zadaszonego tarasu, choć rzeczywiście przez chwilę zastanawialiśmy się nad powiększeniem salonu o ten podcień. Strasznie źle trafiliśmy z osobą, która adaptowała nam projekt, w niczym nam nie pomogła, a jeszcze spartaczyła wysokość rzędnej parteru, także byliśmy laikami w kwestii jakichkolwiek zmian. Teraz się śmieję do męża, że następny dom już będzie idealny. Może na emeryturze... ;D
odpowiedz
Odpowiedź do karolka89
elsa2
ranga - mojabudowa.pl nowicjusz
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 2493
Komentarzy: 5
On-line: 9
Wpisów: 2 Galeria zdjęć: 10
Projekt Elsa II
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
ETAP BUDOWY - Brak
ARCHIWUM WPISÓW
2022 lipiec
2022 czerwiec

OBECNIE NA BLOGU
2 niezalogowanych użytkowników